Nasi autorzy

Przemek Staroń
Przemek Staroń
Autor materiałów

Nauczyciel dyplomowany, autor książki „Szkoła bohaterek i bohaterów”, twórca Zakonu Feniksa, nagrodzony przez Komisję Europejską orędownik spotkań pokoleń. Wybrany Człowiekiem Roku 2019 w kategorii „Wzorowe sprawowanie” w plebiscycie czytelników „Gazety Wyborczej”. Wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, finalista Nauczycielskiego Nobla – Global Teacher Prize 2020, Digital Shaper 2020, jest na liście 100 osób, które zmieniają Polskę (na lepsze) wg Noizz.pl. Członek Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050. Tutor niemal 50 finalistów i laureatów Olimpiady Filozoficznej, fan kreatywnego nauczania i twórca pracowni #utrzy, jako prekursor wykorzystania Snapchata w edukacji nazywany profesorem Snapem. Nauczyciel Roku 2018.

Joanna Gadomska
Joanna Gadomska
Autorka materiałów

Biolożka, członkini grupy Superbelfrzy RP, trenerka. Edukatorka z zakresu profilaktyki zdrowia oraz edukacji ekologicznej. Autorka licznych publikacji edukacyjnych, innowacji pedagogicznych, programów nauczania, scenariuszy zajęć i materiałów dydaktycznych. Pasjonatka pracy metodą projektu. Twórczyni projektów lokalnych i szkolnych oraz o zasięgu ogólnopolskim: „EKO-SZKOŁA”, „Stres a nasz mózg – walka do wygrania”, „Klasowa Wigilia bez plastiku”. Autorka bloga „Biologia z Blondynką”, gdzie dzieli się pomysłami na lekcje przyrodnicze, akcje, happeningi, imprezy ekologiczne i prozdrowotne. Opiekunka szkolnego Koła Biologicznego oraz Koła Turystycznego. Uwielbia wycieczki i lekcje w terenie. Jej motto brzmi: „Jeżeli chcę, aby moi uczniowie byli aktywni, sama jestem aktywna. Jeżeli chcę, aby moi uczniowie pomagali, sama pomagam. Jeżeli chcę, aby moi uczniowie uśmiechali się, przychodząc do mnie na lekcje, sama obdarzam ich swoim uśmiechem. Bo nauczyciel musi być autentyczny w tym, co robi”.

 
Filip Marek Klimaszewski
Filip Marek Klimaszewski
Autor materiałów

Absolwent wydziału fotografii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Szlifów fotografii prasowej uczył się w „Gazecie Wyborczej”, z którą był związany przez cztery lata. Laureat konkursów Grand Press Photo i BZ WBK Press Foto, Leica Street Photo, dwukrotnie wyróżniony na festiwalu fotografii prasowej Visa Pour l’Image w Perpignan we Francji. Publikuje między innymi w „Newsweeku”, „Tygodniku Powszechnym”, „National Geographic”, „Grazia”, „Wprost”, „Pani”. Zainteresowany człowiekiem i jego losami w kontekście ważnych wydarzeń.

Maciej Danieluk
Maciej Danieluk
Autor materiałów

Absolwent UAM w Poznaniu na kierunku planowanie przestrzenne i gospodarka lokalna. Twórca, właściciel i długoletni prowadzący portalu internetowego dla nauczycieli literka.pl. Nauczyciel informatycznych przedmiotów zawodowych oraz informatyki. Członek społeczności Superbelfrzy RP, Mistrzowie Kodowania oraz Microsoft Innovative Educator. Entuzjasta wykorzystania TiK w edukacji. Trener i edukator umiejętności ICT, trener Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Prelegent wielu konferencji dla nauczycieli. Prowadzi autorskie warsztaty na temat stosowania TiK w edukacji.

 
Marta Milde
Marta Milde
Autorka materiałów

Nauczycielka grafiki komputerowej i projektów multimedialnych. Zawodowo również wykładowczyni prawa w biznesie, prawa autorskiego i MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw). Pasjonatka grafiki 3D i montażu audio-wideo oraz social mediów. Twórczyni materiałów naukowych i koordynatorka wielu projektów edukacyjnych związanych z projektowaniem graficznym, przedsiębiorczością i III sektorem. Swoją wiedzę za pomocą nowoczesnych technologii wykorzystuje w przygotowaniu młodzieży do egzaminów zawodowych. Trenerka w unijnym projekcie „Strefa zawodowców w Oddziale TEB Edukacja w Toruniu”, a prywatnie Wiceprezes Akademii Doskonalenia Naukowego, Akademickiego i Wymiany Kulturowej w Toruniu.

 
Maciej Karolak
Maciej Karolak
Autor materiałów

Doktor nauk farmaceutycznych. Wykładowca akademicki i pracownik naukowy związany z dziedziną nauk medycznych, a w szczególności farmaceutycznych. Autor publikacji naukowych o zasięgu zarówno ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. W pracy badawczo-dydaktycznej zainteresowany tematami opieki farmaceutycznej, optymalizacji farmakoterapii i edukacji pacjentów, a także technologią postaci leku. Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla polskich i zagranicznych studentów kierunku farmacja. Z wykształcenia farmaceuta, studia magisterskie i doktoranckie ukończył na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Doświadczenie w branży medycznej zdobywał także w sektorze prywatnym. Jest członkiem Pomorsko-Kujawskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej oraz Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Obecnie, jako nauczyciel, współpracuje z TEB Edukacja w Toruniu. W pracy zawodowej i w życiu prywatnym ceni otwartość, życzliwość i możliwość interdyscyplinarnej współpracy. (fot. Andrzej Romański, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)

 
Kamil Jarosh
Kamil Jarosh
Autor materiałów

Z wykształcenia inż. architekt, a z zamiłowania, pasji i zawodu fotograf, portrecista i dokumentalista. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych w kraju. „Jaroshka” to akronim i pseudonim, który powstał przez połączenie nazwiska oraz dwóch pierwszych liter jego imienia. Jaroshka – Fotografia Artystyczna to przede wszystkim fotografia prawdziwa, szczera, naturalna i ponadczasowa. Znakiem rozpoznawczym są minimalistyczne studyjne portrety w czerni i bieli. Początki działalności artysty sięgają roku 2008 r., kiedy to Jarosh postawił pierwsze kroki w stronę fotografii komercyjnej. Zamiłowanie do portretu i fotografii analogowej zrodziło wiele prac, które można obejrzeć na witrynie artysty:

Krzysztof Ciurka
Krzysztof Ciurka
Autor materiałów

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu. Certyfikowany Trener oraz Koordynator Wdrożeń Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS. Autor testów i zadań przygotowujących do egzaminu technik reklamy. Wykładowca z zakresu podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej, podstaw marketingu i ekonomii. Nauczyciel podstaw przedsiębiorczości oraz kierunków reklamowych w TEB Edukacja w Krakowie. Pasjonat i entuzjasta praktycznego podejścia do nauki. Za swoją działalność wyróżniany przez Prezydenta Miasta Krakowa i Starostę Nowosądeckiego. Prywatnie mąż Alicji oraz tata Rity i Jonasza.

 
Dominik Pączkowski
Dominik Pączkowski
Autor materiałów

Grafik z krwi i kości. Doświadczenie związane z grafiką i różną formą kreacji zbiera od prawie dwudziestu lat. Współpracuje z kilkoma agencjami interaktywnymi w kraju i poza nim. Odskocznią od projektów i deadline'ów są dla niego zajęcia prowadzone w szkole TEB Edukacja w Rybniku, gdzie spełnia się od czterech lat jako wykładowca przedmiotów związanych z grafiką komputerową. Jako wykształcony administrator systemów informatycznych jest na bieżąco z nowymi technologiami, co daje mu ogromną przewagę w zrozumieniu ciągle zmieniającego się świata cyfrowego. Nieustannie buzująca kreatywność daje mu energię do prowadzenia zajęć w nietypowy sposób. Nieszablonowe podejście i chęć poznawania nowych rozwiązań to jego oręż przeciwko znużeniu uczniów. Wykładowca ten to także artystyczna dusza. Po godzinach oddaje się swojej kolejnej pasji, jaką jest rysunek. Nie boi się również nowych wyzwań i w czasie wolnym m.in. wspina się po górach.